RASTINIS NAMAS AR VASARNAMIS

Rąstinis namas ar vasarnamis – tai patraukliai atrodantis irturintis sveiką mikroklimatą būstas, kurio dažniausia vidutinė statybostrukmė apie 1,5 – 3 mėn., o kaina pigesnė, nei mūrinio.Dėl ypatingų savybių rąstai akumuliuoja perteklinę drėgmę, o tai leidžia puikiai jaustis pastate net ir esant 17 C laipsnių temperatūrai, taigi vasarą jame jausite gaivią vėsą, o žiemą – malonią šilumą. Tinkamai sumontavus instaliacijos sistemas ir apdorojus rąstus specialiomis priemonėmis nuo ugnies, gaisro tikimybė pastate itin maža.Rąstinis namas ar vasarnamisypač tinkamas gyventižmonėms, turintiems kvėpavimo takų problemų, nes rąstiniame name nėra statinio elektros krūvio, dėl kurio ore sklando dulkės.    
Kokybiškam namui pastatyti vieni svarbiausių veiksnių yra medžiagų parinkimas ir paruošimas, konstrukcija bei profesionalus darbo atlikimas. Namo statybai galime pasiūlyti iš šlapią, ir džiovintą medieną, priklausomai nuo Jūsų poreikio, statinio projekto bei kitų veiksnių. Dažniausiai rąstų ilgis yra iki 6 metrų, tačiau Jums pageidaujant ilgesnės sienos, projektuotojai turėtų numatyti kompensacinę vidinę statinio atitvarą. Rąstų storis gali būti nuo 70 mm iki 220 mm, taip pat galite rinktis ir klijuotus rąstus, kurie turi nemažai privalumų, lyginant su masyvo rastais. 

Itin didelį dėmesį skiriame medienos atrinkimui ir apdirbimui. Ilgametė patirtis leidžia greitai pastebėti ir išvengti grybelio pažeistų rąstų, kurių nepatyrusi akis neatpažintų. Pastačius namą iš grybelio pažeistų rąstų, pasekmės būtų tragiškos –mediena supūtų. Patyrę aukštos kvalifikacijos meistrai rąstus apdirba uždarame ceche mašininio apdirbimo būtu, naudojant specialias stakles. Tai leidžia apsaugoti rąstus nuo bereikalingos drėgmes, gaminti namus greičiau bei išvengti žmogiškojo faktoriaus klaidų.Tinkamai atrinkus žaliavą, ne mažiau svarbus yra kokybiškas rąstų frezavimas bei kampų supjovimas.Tai itin svarbu tam, kad po kurio laikostatinio sienose neatsirastų tarpai ir namas netaptų kiaurai perpučiamas. Kad namo izoliacija būtų dar geresnė, statant jį tarp rąstų naudojame apšiltinimo medžiagas. Tai gali būti natūralaus lino pluoštas, poroloninio tipo juostos, akmens vata ar kitos medžiagos, atsižvelgiant į Jūsų poreikius.

RĄSTINĖ PIRTIS

Rąstinė pirtis – tai atgaiva kūnui ir poilsis sielai. Jokia kita pirtis nesusilygins su jaukiu medžio kvapu, natūralia rąstų faktūra, rusvai gelsva brandžios medienos spalva. Pirtyje, kuri pastatyta iš storesnių rąstų, galima suplanuoti ir gyvenamuosius kambarius, bendras erdves ar lauko priestatus. Tokiu būdu pirtis taps ne tik vieta mėgautis SPA malonumais, bet ir erdvė jaukiai leisti laisvalaikį. 

​Pasirinkus rąstinės pirties variantą nebereikės galvoti apie garinės apkalimą dailylentėmis, apsiuvimą termoizoliacija. Rąstinėje pirtyje medis absorbuoja garų perteklių ir automatiškai palaiko pastovią drėgmę bei neleidžia patalpos viduje kauptis angliarūgštei. Taip pat medis turi gerą šilumos kaupimo ir išlaikymo savybę. Parenkant rąstus pirties statybai reiktų rinktis nesakingą medieną – rąstai turėtų būti lapuočių (drebulė) arba žiemos kirtimo spygliuočių (eglė). Pirtis gali būti statoma iš 15 cm skersmens ir storesnių rastų, pvz.: 18, 20, 22 cm. Pamatus rąstinei pirčiai galima rinktis įvairius, tačiau mes rekomenduojame gręžtinius pamatus. Svarbu atsižvelgti į grunto tipą ir nustatyti optimaliausią gręžinio gylį. Jei gruntas įprastinis – smėlis, žvyras – pakanka 120 cm gylio, skersmuo gali būti 20 – 25 cm. Rostverką būtina apšiltinti 5 cm izoliacine medžiaga, geriausiai ekstruziniu putplasčiu bei hidroizoliuoti tiek horizontaliai (nuo gruntinio vandens), tiek vertikaliai (apsaugoti rąstą). Kitas pamatų pasirinkimo variantas – pamatų plokštė. Tai vientisas gelžbetonio liejinys ant sutankinto žvyro - smėlio grunto. Tokių pamatų nereikia įgilinti, tačiau būtina kuo geriau įrengti drenažo sistemą.
  

Mūsų statomų pirčių paketą sudaro:

 vieno aukšto pirtis, renčiama ceche nuo 6x6 m - tekintų 18 cm skersmens rastų 
 stogo konstrukcija – sijos, ilginiai, gegnės
 impregnavimas apsaugai nuo pelėsio ir atmosferos poveikio
 pristatymas į objektą Rytų Lietuvos regione 

Papildomai galima užsakyti:

 lentas grindims
 lauko dailylentes
 grebėstus
 Įvairių išmatavimų tašus
 pilnam pirties įrengimui (elektros instaliacija ir kt.) turime patikimus partnerius.

  RĄSTINIAI NAMAI
 ​  LT-15165, Nemenčinės II kaimas, Vilniaus raj.


  +370 618 49327
  rastiniain@gmail.com
© PigiosSvetaines.lt